SONY DSC

W poniedziałek 23 października o godzinie 13.30 alumni z kleryckiego koła hospicyjnego zasadzili przed seminarium Pola Nadziei. Przed gmachem seminarium zasadzono żonkile, które są symbolem ogólnopolskiej akcji mającej na celu nie tylko pomoc finansową dla hospicjum, ale również propagowanie idei pomagania ludziom terminalnie chorym. Katolicka Nauka Społeczna od zawsze broni życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Propagowanie idei ochrony życia i pomoc osobą cierpiącym jest darem miłości, do której jako ludzie wierzący w ostateczne zwycięstwo Miłości przez cierpienie krzyża czujemy się zobowiązani.

Święty Jan Paweł II mówił: Nie ma zła, z którego Bóg nie mógłby wyprowadzić większego dobra. Nie ma cierpienia, z którego nie mógłby uczynić drogi prowadzącej do Niego. (…) Cierpienie ukrzyżowanego Boga nie jest tylko jakimś rodzajem cierpienia pośród innych, mniejszym czy większym bólem, lecz nieporównywalną miarą cierpienia. Chrystus, cierpiąc za nas wszystkich, nadał cierpieniu nowy sens, wprowadził je w nowy wymiar, w nowy porządek: w porządek miłości. („Pamięć i tożsamość”, 2005)

Kleryckie koło wolontariatu hospicyjnego od lat odwiedza pacjentów Elbląskiego Hospicjum im dr Aleksandry Gabrysiak. Przez rozmowę oraz modlitwę wspiera ono ludzi terminalnie chorych ukazując im Miłosierdzie kochającego Boga. Oprócz tego klerycy biorą udział we Mszach Świętych w każdą ostatnią sobotę miesiąca za zmarłych pacjentów hospicjum i ich rodziny.