SONY DSC

Już po raz drugi, 1 maja, w święto św. Józefa Rzemieślnika, odbyło się spotkanie Wyższych Seminariów Duchownych należących do Metropolii Warmińskiej. Wspólnoty zgromadziły się w Pieniężnie korzystając z zaproszenia Misyjnego Seminarium Księży Werbistów.

Pierwszym punktem zjazdu była msza święta koncelebrowana przez  przybyłych moderatorów oraz miejscowych ojców. Rektor MSD w Pieniężnie, o. Jacek Wojcieszko SVD, na zakończenie dokonał poświęcenia obrazów i paramentów liturgicznych, które zostaną przekazane do różnych placówek misyjnych na świecie.

Po obiedzie przyszedł czas na klerycką integrację. Przybyłe seminaria utworzyły drużyny w turnieju piłki nożnej. Po zaciętych, 30 – minutowych spotkaniach, zwyciężyła nasza wspólnota, pokonując najpierw olsztyńskie ”Hosianum”, a  następnie kleryków z Ełku i Pieniężna, którzy wystąpili w jednej drużynie. Nie wynik był jednak najważniejszy, lecz dobra, braterska atmosfera, a przy okazji wymiana cennych doświadczeń oraz zawarcie nowych znajomości.

Spotkanie alumnów Metropolii Warmińskiej zakończyło się pierwszym w tym roku Nabożeństwem Majowym. Podczas ostatniego wspólnego posiłku kolejno rektor WSD w Olsztynie ks. Hubert Tryk, rektor WSD Diecezji Elbląskiej ks. Sławomir Małkowski i prefekt WSD w Ełku ks. Artur Hałucha przedstawiali swoje ciekawe wspomnienia i przeżycia związane z Seminarium Księży Werbistów.

 

Do zobaczenia za rok!

fot. al. Piotr Chmura, Isaac Anim-Addo Kwame SVD