SONY DSC

„Stawszy się rodzicami, małżonkowie otrzymują od Boga dar nowej odpowiedzialności.

Ich miłość rodzicielska ma się stać dla dzieci widzialnym znakiem tej samej miłości Boga,

„od której bierze nazwę wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi”

św. Jan Paweł II Familiaris consortio

Corocznym zwyczajem, w pierwszą niedzielę maja, do murów Seminarium przybywają nasi rodzice. Podobnie było i tym razem! Przynieśli nam wiele radości i pogody ducha, za co serdecznie dziękujemy!

Zjazd rozpoczął się wspólnym obiadem. Następnie w Auli im. bł. ks. Władysława Demskiego rodzice wysłuchali konferencji ks. dra Sławomira Małkowskiego, rektora WSD w Elblągu. Pośród przewidzianych punktów dnia był też czas na modlitwę. Po Nabożeństwie Majowym wszyscy przybyli goście oraz alumni, uczestniczyli we Mszy Świętej koncelebrowanej przez moderatorów.

Musimy żyć w dobrze rozumianej miłości. Jeśli nie kochamy najpierw siebie, nie zdołamy pokochać innych.- głosił ks. Rektor w homilii. – Jesteśmy zamknięci na relacje. Mamy dobry byt materialny, lecz chodzimy smutni. Co się stało z naszym społeczeństwem? – kontynuował. – Kiedy ostatni raz powiedziałeś najbliższym, że ich kochasz? – pytał ks. dr Sławomir Małkowski.

Wspólne spotkanie zakończyło się biesiadowaniem przy grillu. Alumni przygotowali atrakcję w postaci turnieju strzału z „wiatrówki”. Poziom był zaskakująco wysoki!

Dziękujemy wam, rodzice, za tą nieocenioną dobroć i miłość! 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji