Zapraszamy na warsztaty „Porządki rodzinne”

porzadki rodzinne

Fundacja Amicus zaprasza rodziców młodszych dzieci na warsztaty zatytułowane „Porządki rodzinne”, prowadzone przez panią Monikę Gajdę. Warsztaty odbędą się w sobotę 18 października br. w auli Seminarium w godz. 9.00 – 14.45.  Zostało jeszcze kilkanaście miejsc. Zgłoszenia na adres: fundacja@wsdelblag.pl Zapraszamy. Read the rest of this entry »

Sprawozdanie Finansowe 2013

finanseZachęcamy do zapoznawania się ze sprawozdaniem finansowym naszej fundacji za rok 2013. Wszystkie dokumenty (CIT8, Rachunek Wyników oraz Bilans) dostępne jako pliki pdf do pobrania:

- CIT8 2013

- Rachunek Wynikow 2013

- Bilans 2013

II Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wyższych Seminariów Duchownych

konkurs

W dniach 21 – 22 marca br. odbędzie się w naszym Seminarium II Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wyższych Seminariów Duchownych. Po pierwszych, bardzo pozytywnych doświadczeniach, kontynuujemy naszą propozycję konkursu recytatorskiego, kierując się troską o rozbudzanie wrażliwości alumnów na słowo, jego piękno i siłę przekazu. W ramach konkursu rywalizacja będzie przebiegać w dwóch turniejach: recytatorskim i piosenki poetyckiej. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na adres seminarium: rektorat@wsdelblag.pl W sobotni wieczór 22 marca zapraszamy na uroczystą galę z wręczeniem nagród laureatom. W załączniku do pobrania regulamin konkursu i karta zgłoszenia.

Regulamin-konkursu

Konferencja „Rodzice w akcji”

rodzicewakcji

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej oraz
Fundacja Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej AMICUS
ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ dla rodziców pt:

„Rodzice w akcji”
prowadzący: Monika Gajda

Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców, którzy pragną podnieść swoje umiejętności wychowawcze. Read the rest of this entry »

Konferencja Gender zagrożeniem dla rodziny

genderyzm1

Szanowni Państwo!

genderyzm2

Fundacją Amicus wraz z Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu  zapraszają na kolejną konferencję, dotyczącą ideologii gender. Tym razem nasi prelegenci wskażą na to, co mogą zrobić rodzice, by ochronić swoje dzieci przed ideologią gender, która stara się przeniknąć do polskiej szkoły. Konferencja odbędzie się w auli seminaryjnej przy ul. Bożego Ciała 10 w Elblągu dnia 9 grudnia br. o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza rodziców dzieci w wieku szkolnym.

pozdrawiam

ks. Grzegorz Puchalski

genderyzm3

 

 

Za nami konferencja Rewolucja Genderowa – nowa ideologia seksualności

Jeżeli komuś wydaje się, że populację można zdziesiątkować wyłącznie za pomocą siły, wojny, to po przeczytaniu tego artykułu zmieni z pewnością zdanie. Nie potrzeba mieć wojskowych butów i załadowanej amunicji żeby urzeczywistniać zło i demoniczną siłę. Dzisiaj zło ubiera się w owczą skórę i z pięknymi hasłami lansuje się w mediach. Jednym z największych wyzwań, które stoją przed nami, jako chrześcijanami, jest ideologia gender, która choć pozornie inna niż nazizm, czy komunizm, również występuje przeciwko prawu naturalnemu i powołaniu do świętości każdego człowieka. Co gorsza, wydaje się, że mało kto ten problem zauważa. Ostatnio mieliśmy jednak okazję przyjrzeć się mu z bliska. Właśnie, zacznijmy od początku… Read the rest of this entry »

Drugi dzień Konkursu Recytatorskiego

Po uroczystym rozpoczęciu Konkursu oraz prezentacji uczestników, która dokonała się w piątkowy wieczór, w sobotę od rana przystąpiliśmy do przesłuchań konkursowych. Jako pierwsi zaczęli recytatorzy (17 kleryków) podzieleni na 2 grupy, a następnie uczestnicy Turnieju Poezji Śpiewanej (4 solistów i 1 z towarzyszeniem zespołu). Występy uczestników były oceniane przez czteroosobowe Jury w składzie: Mirosław Siedler, aktor, reżyser, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – przewodniczący komisji, Anna Grabowska, filolog, wykładowca WSD w Elblągu, ks. dr Dariusz Kulecki, teolog moralista, norwidolog, wykładowca WSD w Elblągu oraz Ryszard Skotnicki, muzyk. Read the rest of this entry »

Za nami pierwszy dzień Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Uroczystą Mszą Świętą o godz. 17.30, pod przewodnictwem Ks. dr. Grzegorza Puchalskiego, Rektora WSD w Elblągu, rozpoczął się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wyższych Seminariów Duchownych. Ksiądz Rektor w homilii wyjaśnił idee konkursu recytatorskiego – kształtowania u kleryków – przyszłych sług Słowa – zainteresowania poezją i literaturą piękną, budzenia ich pisarskiej twórczości, wskazania możliwości wyrażania siebie poprzez słowo pisane, mówione i śpiewane.

Kolejnym i zarazem ostatnim punktem pierwszego dnia Konkursu było spotkanie integracyjne na którym mieliśmy okazję poznać, dzięki Pani Ninie Dziwniel – Stępka, dyrektor MDK w Elblągu, ABC recytacji oraz wysłuchać poezji w wykonaniu Mirosława Siedlera, dyrektora i aktora Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Read the rest of this entry »

Sprawozdanie Merytoryczne 2014
Przekaż 1%
MOŻESZ WESPRZEĆ KLERYKÓW NASZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO PRZEKAZUJĄC 1% PODATKUDANE FUNDACJI ELBLĄG:
KRS 0000033301 Fundacja Elbląg Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego dopisek w PIT 36 lub 37: Seminarium Duchowne w Elblągu