Drugi dzień Konkursu Recytatorskiego

Po uroczystym rozpoczęciu Konkursu oraz prezentacji uczestników, która dokonała się w piątkowy wieczór, w sobotę od rana przystąpiliśmy do przesłuchań konkursowych. Jako pierwsi zaczęli recytatorzy (17 kleryków) podzieleni na 2 grupy, a następnie uczestnicy Turnieju Poezji Śpiewanej (4 solistów i 1 z towarzyszeniem zespołu). Występy uczestników były oceniane przez czteroosobowe Jury w składzie: Mirosław Siedler, aktor, reżyser, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – przewodniczący komisji, Anna Grabowska, filolog, wykładowca WSD w Elblągu, ks. dr Dariusz Kulecki, teolog moralista, norwidolog, wykładowca WSD w Elblągu oraz Ryszard Skotnicki, muzyk.

Po zakończonych przesłuchaniach Komisja rozpoczęła obrady, a goście po obiedzie udali się na Zamek w Malborku, gdzie zostali przyjęci i oprowadzeni przez pana Marka Stokowskiego – kustosza Muzeum Zamkowego w Malborku. Wieczorem odbył się Koncert Galowy. Najpierw ze swymi utworami wystąpili laureaci Konkursu w spektaklu wyreżyserowanym przez p. Ninę Dziwniel – Stepkę. Następnie ks. biskup Jan Styrna, patron honorowy Konkursu wręczył wszystkim wyróżnionym nagrody. Jurorzy przyznali nagrody i wyróżnienia następującym klerykom: w Turnieju Recytatorskim I miejsce zdobył Mateusz Łuszczykiewicz z naszego Seminarium, II miejsce przyznano Adamowi Kowalskiemu z WSD w Płocku, a III miejsce przypadło w udziale br. Tomaszowi Mordziałkowi z WSD Ojców Paulinów w Krakowie. Komisja przyznała w tym Turnieju 2 wyróżnienia: dla diakona Pawła Sztybera z WSD w Paradyżu oraz Kamila Smoczyka z Seminarium w Koszalinie. Ponadto Komisja dostrzegła wyjątkowe walory literackie autorskich tekstów prezentowanych przez Jana Rzeszewicza z Gdańskiego Seminarium Duchownego. W Turnieju Poezji Śpiewanej, po przesłuchaniu 5 wykonawców Komisja przyznała I miejsce dla Konrada Rogali z WSD w Koszalinie oraz wyróżnienie dla Szymona Chamiera – Ciemińskiego z Seminarium w Pelplinie. Oprawę muzyczną Koncertu Galowego zapewnił ks. dr Piotr Towarek wraz z Chórem seminaryjnym i orkiestrą kameralną Capella Sancti Nicolai złożoną z uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

W ten uroczysty sposób zakończyliśmy zmagania I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Wyższych Seminariów Duchownych. Dziękujemy współorganizatorom Konkursu – MDK w Elblągu i Fundacji Amicus, wszystkim sponsorom, jurorom, wszystkim którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Dziękujemy i gratulujemy 24 uczestnikom Konkursu i zapraszamy za rok.

II Dzień Konkursu

Koncert Galowy

Leave a Reply

Sprawozdanie Merytoryczne 2014
Przekaż 1%
MOŻESZ WESPRZEĆ KLERYKÓW NASZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO PRZEKAZUJĄC 1% PODATKUDANE FUNDACJI ELBLĄG:
KRS 0000033301 Fundacja Elbląg Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego dopisek w PIT 36 lub 37: Seminarium Duchowne w Elblągu