Zbiórka Harcerska

Zbiórka Harcerska

Dziś odbyła się zbiórka Kleryckiego Harcerskiego Kręgu Akademickiego GUTTA podczas której nowi harcerze z pierwszego roku otrzymali BARWY drużyny. 

Klerycki Krąg Akademicki „Gutta” zajmuje się duszpasterstwem środowisk harcerskich (szczególnie w ramach ZHP Hufiec Elbląg) . W jego skład wchodzą alumni – harcerze Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. Obecnie Krąg liczy ośmiu członków.

Nowi harcerze z pierwszego roku to:

al. Krzysztof Gniotek

al. Mateusz Kaźmierczak

al. Piotr Kreczman

al. Przemysław Oganowski

 

 

Klerycki Pluszak

Klerycki Pluszak

Dziś (14 grudnia) klerycy naszego seminarium wraz ze Świętym Mikołajem odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Elblągu prowadzony przez Siostry od św. Jadwigi. Kleryckie koło Caritas oraz alumni posługujący u sióstr postanowili w tym roku obdarować dzieci misiami i kolędą. Miła niespodzianka sprawiła im wielką radość.

Od zeszłego roku grupa kleryków regularnie odwiedza elbląski Dom Pomocy Społecznej Sióstr Jadwiżanek. Alumni przez zabawę starają się przybliżyć dzieciom kochającego Boga. Największą radością dla kleryków jest uśmiech na twarzach dzieci.

Papieska Unia Misyjna ma nowych członków….

Papieska Unia Misyjna ma nowych członków….

13 grudnia podczas Mszy Świętej w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji elbląskiej miało miejsce przyjęcie  członków do Papieskiej Unii Misyjnej. Wśród nowoprzyjętych znalazł się Ksiądz Prefekt, sześciu diakonów, dwóch alumnów roku drugiego i  jeden alumn roku pierwszego. Mszy Świętej przewodniczył  diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych- ks. Ryszard Półtorak.

Nowi członkowie Papieskiej Unii Misyjnej:

  1. Ks. Piotr Szafrański
  2. Dn Łukasz Golec
  3. Dn Piotr Kanarek
  4. Dn Marek Sadłocha
  5. Dn Dawid Krawiec
  6. Dn Kamil Mikołajczyk
  7. Dn Robert Dłuszczakowski
  8. al. Adam Gapys
  9. al. Szymon Żugaj
  10. al. Piotr Kreczman

 

Zapraszamy na rekolekcje powołaniowe

Zapraszamy na rekolekcje powołaniowe

Spędź ferie zimowe w seminarium!

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad swoim życiem, pytasz, szukasz czegoś więcej – to te rekolekcje są dla Ciebie!
Zapraszamy Cię, przyjedź do nas (Elbląg, ul. Bożego Ciała 10) w dniach od 03 do 07 lutego 2018.

Rekolekcje przeznaczone są dla młodzieży męskiej od 3 klasy gimnazjum.
Przywieź ze sobą:
* pytania, które chcesz zadać Bogu
* notatnik, długopis
* Pismo Święte
* Śpiwór (jak chcesz, weź także poduszkę)
* 50 zł – nie rezygnuj z tego czasu, jeśli nie jesteś w stanie pokryć kosztu rekolekcji; powiedz nam o tym

Zgłoszenia przyjmujemy do 27 stycznia 2018 r.
Wyślij zgłoszenie na adres e-mail: kolopowolaniowe@gmail.com
lub zadzwoń: (55) 232 51 83

Adwentowy Dzień Skupienia

Adwentowy Dzień Skupienia

Wieczorem 9 Grudnia rozpoczęliśmy adwentowy dzień skupienia, który poprowadził dla nas ks. kan. Józef Miciński proboszcz parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku.

Dzień rozpoczęła  konferencja wprowadzająca o godz. 20.00 poprzedzona hymnem do Ducha Świętego.

Dziś rano odprawiona została uroczysta jutrznia z II Niedzieli Adwentu o godz. 7.00. Następna konferencja wraz Koronką do Bożego Miłosierdzia, która miała miejsce o godz. 9.00. O 11.30 uczestniczyliśmy w III Konferencji i odśpiewaliśmy Anioł Pański.

O godz. 14.30 rozpoczęła się liturgia pokutna, a po niej nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja do godz. 16.00.

Dzień  zakończyła Eucharystia o godz. 17.00.

 

Oazowy dzień wspólnoty

Oazowy dzień wspólnoty

W sobotę, 9 grudnia, w naszym seminarium odbył się dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Na spotkaniu zgromadziła się zarówno młodzież z całej diecezji, jak i małżeństwa z Domowego Kościoła. W naszym seminarium również istnieje klerycka wspólnota oazowa, która pomagała w organizacji tego wydarzenia.

W czasie Dnia Wspólnoty był czas na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny oraz tradycyjne odprawienie Namiotu Spotkania. Młodzież spotkała się na rozważanie Słowa podczas Ewangelicznej Rewizji Życia, a małżeństwa dzieliły się doświadczeniem Bożego Słowa w grupach dzielenia.

Podczas spotkania nie zabrakło czasu na wspólną zabawę i agapę.

Wszystko zakończyła Eucharystia w Katedrze pw. św. Mikołaja pod przewodnictwem J.E. Ks. bpa dra Jacka Jezierskiego, Biskupa Elbląskiego.