rewgender
amminiKonferencję organizuje Fundacja Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej „AMICUS”, a patronat honorowy przyjęły Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Elbląskiej. Konferencja odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godz. 19.00 w auli WSD przy ul. Bożego Ciała 10 w Elblągu. Wstęp wolny. Po konferencji będzie można zakupić książki autorki przetłumaczone na język polski.
Gabriele Kuby jest socjologiem, pisarką i matką trójki dzieci. Urodziła się w Bawarii (Niemcy); w wieku ośmiu lat na własną prośbę została ochrzczona w Kościele ewangelickim. Studiowała socjologię na uniwersytetach w Berlinie i Koblencji.
W roku 1997, po ponad dwudziestoletnich poszukiwaniach w dziedzinie ezoteryki i psychologii oraz fascynacji ideologią New Age, nawróciła się na katolicyzm. Obecnie, jako autorka książek, publicystka i prelegentka odkrywa ślepe uliczki współczesnego społeczeństwa, wskazując drogi wychodzenia z nich przez żywą wiarę w Jezusa Chrystusa oraz powrót do wartości chrześcijańskich.
Autorka odpowiada na trzy fundamentalne pytania:
Czy dyktatura ideologii relatywizmu etycznego przerodzi się
w dyktaturę realnej polityki społeczno – kulturowej?
Czy kultura ludzka może istnieć bez obiektywnych i obowiązujących wartości i norm moralnych?
Co my, uczniowie Chrystusa z XXI wieku, możemy i powinniśmy czynić wobec „dyktatury ideologii relatywizmu” i „tyranii seksualności”?

patr