Categories: Bez kategorii

Beatyfikacja Jana Pawła II

W dniach 27 IV – 4 V 2011 uczestniczyliśmy w pielgrzymce na beatyfikację Papieża Jana Pawła II.

W czasie naszego pielgrzymowania odwiedziliśmy Aschau. Gościliśmy w parafii, w której papież Benedykt XVI jako dziecko przystępował do I Komunii Św. Podczas pobytu w Bawarii uczestniczyliśmy w Mszy świętej w jęzuku niemieckim, zwiedzaliśmy Aschau oraz okolice.

Udaliśmy się także do Sanktuarium Maryjnego w Altötting, Marktl am Inn – miejsce narodzin Papieża Benedykta XVI, Zamek Burghausen na granicy z Austrią oraz Opactwo cystersów w Raitenhaslach.

Następnie udaliśmy się w drogę prosto do Wiecznego Miasta. Po przybyciu  na miejsce w późnych godzinach uczestniczyliśmy w nocnym czuwaniu modlitewnym. Po czuwaniu modlitewnym udaliśmy się aby zająć kolejkę , aby dostać się na Plac Św. Piotra. Po długich oczekwaniach i trudach udało nam się dostać trochę bliżej miejsca uroczystości.

O godzinie 10.00 uczestniczyliśmy w Mszy świętej beatyfikacyjnej. Po Mszy mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy czekając w kolejce do Bazyliki Św. Piotra, aby oddać hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Następnego dnia zwiedzaliśmy Rzym – naszym przewodnikiem był ks. Tomasz Korszuń – student z diecezji elbląskiej.  Po wyczerpującym zwiedzaniu Rzymu udaliśmy się na nocleg do Perugii.

Następnie udaliśmy się do Asyżu. Tam zwiedzaliśmy klasztor i miasto a naszym przewodnikiem był polski ojciec franciszkanin. Po całym dniu zwiedzania wyruszyliśmy w drogę powrotną, nocleg mieliśmy po raz kolejny w Aschau. Po odpoczynku i porannej Mszy świętej wyruszyliśmy do Elbląga.

Poniżej umieszczamy kilka zdjęć z naszej wyprawy ( zdjęcia nie są po kolei ).

PRZEJŚCIE DO GALERII