„Uczeń Chrystusa misjonarzem nadziei”. Pod taki hasłem obchodzony był w dniach 19-26 października Tydzień Misyjny.

W tym okresie w Kościele szczególną uwagę poświęca się działalności misyjnej. W całym kraju organizowane są wydarzenia mające przybliżyć specyfikę pracy misyjnej oraz wyrazić solidarność z polskimi misjonarzami. Tydzień Misyjny to także wzmożona modlitwa w intencji wszelkich podejmowanych dzieł, których celem jest szerzenie Dobrej Nowiny w świecie.

W naszej wspólnocie ten czas także został należycie wyeksponowany. W ciągu 7 dni zostały zorganizowane różnorakie wydarzenia nawiązujące tematyką do dzieła misyjnego.

W związku z tym, że październik jest miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej, to każdego dnia modlitwa różańcowa odbywała się w innych językach. Można było usłyszeć  modlitwy w języku japońskim czy suahili.

Koło Misyjne, jako organizator obchodów, zaaranżowało także spotkanie z klerykami Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie. Była to dobra okazja aby wymienić się doświadczeniami, ale także poznać wiedzę na temat krajów misyjnych oraz problemów, przed którymi stoją dziś misjonarze.

W czwartek o godz. 17.15 Mszę Świętą dla naszej wspólnoty koncelebrowali kapłani Diecezji Elbląskiej, którzy pracowali na misjach. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. Stanisław Gorgol, ks. Jarosław Kiełb oraz ks. Tomasz Bielecki. Obecne na Mszy Święte były także siostry ze Zgromadzenia Benedyktynek Misjonarek z Kwidzyna. Kazanie „w stylu misyjnym” wygłosił ks. Tomasz Bielecki. Po wspólnej kolacji każdy z przybyłych gości został obdarzony skromnym upominkiem.

W programie obchodów Tygodnia Misyjnego została ujęta projekcja filmu o kandydacie na ołtarze – Marianie Żelazku SVD. O. Żelazek pracował na misji w Indiach. Zwany jest „misjonarzem trędowatych”

Do organizacji wydarzeń włączyły się także inne koła działające w naszym Seminarium.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!