REKOLEKCJE DLA ROZEZNAJĄCYCH POWOŁANIE

 


Drogi Bracie!

Jakie są Twoje pragnienia? Duży dom z basenem? Dobry samochód? Być może jednym z nich jest chęć ułożenia sobie dorosłego życia zgodnie z Bożą wolą. Bardzo ważne jest nieustanne rozeznawanie swych wyborów. Zapraszamy Cię na kolejną już edycję rekolekcji dla rozeznających powołanie, organizowanych przez nasze seminarium od 3 do 6 lutego 2024 roku!

Rekolekcje prowadzić będzie ks. Tomasz Wieczorek.
Zgłoszenia przyjmujemy na adres email: kolopowolaniowe@gmail.com – Na zgłoszenia czekamy do 29 stycznia.
Rekolekcje rozpoczynają się w sobotę, 3 lutego (zjazd do godziny 17:00) a kończą we wtorek, 6 lutego (wyjazd po godzinie 14:00).
Miejscem rekolekcji jest Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej (Elbląg, ul. Bożego Ciała 10).
Koszt rekolekcji wynosi 100 zł.
Rzeczy, które warto zabrać, to: Pismo Święte, notatnik, długopis, śpiwór.


Czym są rekolekcje dla rozeznających powołanie?

To wyjątkowy czas, organizowany dwa razy w roku – w czasie ferii zimowych oraz na początku wakacji. Uczestnicy przez 5 dni przebywają w murach seminarium duchownego, uczestniczą w specjalnie przygotowanym programie duchowym – modlitwach, konferencjach, nabożeństwach. Szczytem każdego dnia jest Msza Święta sprawowana w intencji rekolektantów. Oprócz treści duchowej, jest także czas na rekreację, gry, budowanie wspólnoty, zawieranie wartościowych znajomości na całe życie. W czasie każdych rekolekcji jeden dzień przeznaczany jest na wyjazd, pielgrzymkę, zwiedzanie ciekawych miejsc. 


Kto może uczestniczyć w rekolekcjach dla rozeznających powołanie?

Na rekolekcje dla rozeznających powołanie zapraszamy młodzież męską, uczęszczającą do szkoły średniej lub starszą.