Categories: Bez kategorii

Rekolekcje rozeznania powołania

Drogi Bracie!
Jakie są Twoje pragnienia? Duży dom z basenem? Dobry samochód? Być może jednym z nich jest chęć ułożenia sobie dorosłego życia zgodnie z Bożą wolą. Bardzo ważne jest nieustanne rozeznawanie swych wyborów. Zapraszamy Cię na kolejną już edycję rekolekcji powołaniowych, organizowanych przez nasze seminarium od 28 do 31 stycznia 2023 roku, pod hasłem „…Pragnę” (J 19, 28). Czekamy na Ciebie!
Rekolekcje prowadzić będzie ks. Piotr Kanarek.
 
Zgłoszenia przyjmujemy na adres email: kolopowolaniowe@gmail.com – Na zgłoszenia czekamy do 25 stycznia.
Rekolekcje rozpoczynają się w sobotę, 28 stycznia (zjazd do godziny 17:00) a kończą we wtorek, 31 stycznia (wyjazd po godzinie 14:00).
Miejscem rekolekcji jest Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej (Elbląg, ul. Bożego Ciała 10).
Koszt rekolekcji wynosi 100 zł.
Rzeczy, które warto zabrać, to: Pismo Święte, notatnik, długopis, śpiwór.
 
Czym są rekolekcje powołaniowe?
To wyjątkowy czas, organizowany dwa razy w roku – w czasie ferii zimowych oraz na początku wakacji. Uczestnicy przez 4 dni przebywają w murach seminarium duchownego, uczestniczą w specjalnie przygotowanym programie duchowym – modlitwach, konferencjach, nabożeństwach. Szczytem każdego dnia jest Msza Święta sprawowana w intencji rekolektantów. Oprócz treści duchowej, jest także czas na rekreację, gry, budowanie wspólnoty, zawieranie wartościowych znajomości na całe życie. W czasie każdych rekolekcji jeden dzień przeznaczany jest na wyjazd, pielgrzymkę, zwiedzanie ciekawych miejsc.
Kto może uczestniczyć w rekolekcjach powołaniowych?
Na rekolekcje powołaniowe zapraszamy młodzież męską, uczęszczającą do szkoły średniej lub starszą.